LUCIDNÉ SNY

s Petrom Baricom

LUCIDNÉ SNY

Wokshop bude vedený ako beseda o využití snov v bežnom živote a rozvoji (bdelosti) lucidity v snoch, predovšetkým z pohľadu indo-tibetskej tradície. Taktiež sa oboznámime s niekoľkými krátkymi cvičeniami zameranými na rozvoj bdelosti v snoch.

Tretinu nášho života strávime spaním. Snový stav prináša obrovskú príležitosť priamo pracovať s kľúčovými problémami, ktoré ovplyvňujú náš život. Tiež nám umožňuje rozvinúť hlbší intuitívny vhľad a múdrosť.

Počas workshopu si predstavíme základné možnosti využitia práce so snami, ktoré vychádzajú z neprerušených tradícií indo-tibetskej filozofie a jógy. Porozprávame sa o aspektoch z tantrickej a aj šamanistickej tradície, ktoré sú užitočné pre prácu so snami. Dozvieme sa, aký je súvis medzi telom, mysľou a realitou. Ako sa využívajú stavy imaginácie, ako rozvinúť bdelosť v bežnom živote a aj v snoch a tým si vytvoriť základ pre lucídne (bdelé) snívanie a možnosť pracovať priamo v snoch. Taktiež si vyskúšame niekoľko meditačných cvičení, ktoré priamo podporujú prácu so snami a vedú k prehĺbeniu bdelosti a rovnováhy.

TARAB INŠTITÚT SLOVENSKO

Občianske združenie Tarab Inštitút Slovensko (TIS) je členom medzinárodnej siete Tarab Institute International (TII) pre vzdelávanie a výskum v systéme osobnostnej a transper-sonálnej psychológie, psychoterapeutickej aplikácie a duchovného prístupu nazvaného Unity in Duality® (Jednota v Dualite). Tento systém, ktorý vychádza zo starovekej indotibetskej budhistickej filozofie a psychológie vyvinul Tarab Tulku Rinpoče, jeden z najvýznamnejších tibetských lámov súčasnosti, spolu s dánskou psy-chologičkou a psychoterapeutkou Lene Handberg.

Tarab Inštitút Slovensko založili študenti UD v roku 2011 v duchu odkazu Tarab Tulku Rinpočeho.

PETER BARICA

Absolvent tréningu Jednota v Dualite, doplnkových kurzov a ústraní pod vedením kvalifikovaných učiteľov v rozsahu cez 2000 hodín. Práca so snami mu je blízka a tvorila podstatnú časť jeho absolventskej práce.

V súčasnosti pracuje ako kouč.