MESTSKÝ ŠAMAN

s Marekom Bohunickým

MESTSKÝ ŠAMAN

Ahojte muži a ženy. Budeme zaoberať šamanizmom, ktorý je prospešný pre každodenný život súčasného človeka. Pre človeka, ktorý chce žiť sociálne – v láskavej ľudskej komunite. Poviem čosi o tom ako vnímam šamanizmus ja, čo mi priniesol, ako a prečo neoddeliteľne patrí do môjho života. Niečo o jednotlivých smeroch, ale hlavne – budeme praktický. Budete si môcť jednotlivé cvičenia a praktiky vyskúšať sami na sebe a možno sa stať aspoň na chvíľu – mestským šamanom či šamankou.

V dnešnej dobe sa stalo výzvou mať dobrý vzťah k sebe a svojmu telu, nájsť si svoje dobré miesto v rodine a spoločenstve. Byť proste mužom či ženou. Dokázať naozaj cítiť, vidieť a počuť že stále patríme k Matke Zemi a prírode okolo. Uspôsobili sme si ako spoločnosť (vo väčšine prípadov) svoje žitie mimo prirodzenej prírody – betón a asfalt pod nohami, elektrické a magnetické žiarenia zahlcujúce jemné vnímanie, kultúra nevedomky stále tvrdí že telo a prirodzenosť sú hriešne…

Tak si povieme a ukážeme prečo je telo „zemským kompasom“ a je múdrejšie než naša myseľ. Pripravím a podržím priestor v ktorom sa na chvíľku budete môcť oprostiť od každodennej „normálnosti“ – skúsime trochu pozorovať čo snívajú naše telá a kam nás život vedie. Ukážeme si rôzne role ktoré máme v živote a prečo je výhodné v nich byť vedomý.

Ak budete chcieť, skúsite si cez cvičenia nájsť svoje Silové miesto a miesto ktoré vám prislúcha vo vzťahoch. Nájsť silu svojho spojenca a krásu v niečom čo bežne nazývame slabosťou – v zraniteľnosti odovzdania sa Životu.

MAREK BOHUNICKÝ

Som 40 ročný muž, otec a milovník života, hĺbky a smiechu. Viac ako polovicu svojho života sprevádzam jednotlivcov i skupiny pomocou práce s telom a dotykom. Predtým taoista, šaman, bojovník. V poslednom období sa mi páči nazývať sa „mestským šamanom“, pretože to vystihuje filozofiu žitia v ľudskom spoločenstve dnešnej doby. Zaujímam sa o spôsoby, ako prispieť k prúdeniu lásky ktorá podporuje Život. K tomuto Vás prizývam na workshopoch a seminároch.

Viac sa o mne môžete dozvedieť na web stránke: www.skolacloveka.sk