MINDFULNESS – ZVLÁDANIE STRESU POMOCOU VŠÍMAVOSTI

s Andrejom Jeleníkom

MINDFULNESS – ZVLÁDANIE STRESU POMOCOU VŠÍMAVOSTI

Praktický workshop pre všetkých, ktorí chcú lepšie zaobchádzať so stresom, rozvíjať nadhľad, vnútorný pokoj, uvoľnený postoj či účinnejšie zaobchádzať s emóciami- predstavíme základy konceptu všímavosti (mindfulness) pre každodenný život z programu MBSR.

Všímavosť (mindfulness) je zjednodušene schopnosť byť duchom prítomný tu a teraz s postojom zvedavosti a prijatia. Jednoduchým spôsobom nám pomáha rozvíjať vyššie spomenuté kvality. V tomto zážitkovom workshope si predstavíme základy konceptu všímavosti pre každodenný život – obsahom bude teória a úvodné zážitkové cvičenia z programu Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) podľa J.Kabat-Zinna – rešpektovaného a klinicky overeného programu pre posilnenie zdravia a kvality života..

ANDREJ JELENÍK

Andrej vyštudoval psychológiu a dejiny umenia a kultúry. Viac ako 9 rokov pracuje v oblasti psychológie, osobného rozvoja a zvládania stresu. Má skúsenosti so zdravotníctvom, školstvom aj vzdelávaním v biznis sfére. Posledných päť rokov sa aktívne venuje rozvoju všímavosti vo svojom osobnom živote, u individuálnych klientov aj skupín. Pôsobí ako psychológ, lektor zážitkových workshopov a získal oprávnenie vyučovať aj certifikovaný program MBSR.

Web: www.mindful.sk