PRANAYAMA – PRÁCA S DYCHOM PRE ZDRAVIE A ENERGIU

Práca s dychom a jeho aspektami ako základnou životnou energiou, rozpoznávanie a vnímanie energetických dráh, význam jednotlivých techník a vnímanie ich účinkov.

Dôležitá súčasť jogovej praxe, súčasť sebapoznávania a vnútornej transformácie. Budeme sa zaoberať prácou s energiou, harmonizáciou energetických dráh, vnímaním jednotlivých aspektov dychu, vytváraniu správnych mechanizmov dýchania, niektorým technikám, ak to bude možné bandhám, použitiu zvuku /mantier/ pri pranayame a terapeutickému využitiu /selfhelp therapy/ niektorých techník. Je to vhodné pre začínajúcich s pranayamou, ale aj pre pokročilých praktizujúcich.

JANA ČAHOJOVÁ

je certifikovaná lektorka jogy. Venuje sa joge viac ako 30 rokov. V súčasnosti vedie hlavne kurzy pre ženy a seniorov, takisto pranayamu.
Praktizuje klasickú jogu a pranayamu /práca s energiou, vnímanie rôznych procesov, spojených s dýchaním, bandhy a mudry, práca so zvukom, terapeutické aspekty/ podľa Yogacharyu Dr. M. V. Bholeho – indického lekára a medzinárodne uznávaného učiteľa jogy, tiež je žiačkou Swamiho Hiteshanandu a významnej učiteľky British Wheel of Yoga Lesley Isaacson. Niekoľko rokov sa intenzívne venuje tibetskej budhistickej meditácii.