RAMIVANA - CESTA ZVUKOM

koncert

RAMIVANA – CESTA ZVUKOM

Nechajte sa uniesť relaxačnou Cestou zvukom, plnou bohatých tónov Khoomei mongolských hrdelných spevov a harmonických hudobných nástrojov z celého sveta ako austrálske didgeridoo, indiánske flauty, drumble z rôznych krajín, tibetské spievajúce misky, shruti box, symfonické gongy a mnohé iné…

Tieto nádherné vibrácie putujú okolo a cez vaše telo, čo vám dovolí sa uvoľniť a ísť hlboko na vašu osobnú cestu, pričom sa spúšťa úžasný samoliečiaci proces. Večer bude zakončený otvorenou diskusiou.

www.sk.ramivana.com

RAMI SHAAFI

Som spevák alikvótnych a hrdelných spevov a multiinštrumentalista. Vždy som bol fascinovaný spiritualitou tvorenia zvukov a hudby.

Veľa cestujem, pričom vystupujem a vyučujem alikvótne spievanie, Khoomei mongolské hrdelné spevy, didgeridoo, drumble, tibetské spievajúce misky, indiánske flauty, symfonické gongy a iné harmonické hudobné nástroje z celého sveta. Hrám na všetky tieto krásne harmonické hudobné nástroje a spievam už približne od roku 1995. Vystupujem na festivaloch, výstavách, v rádiách a na koncertoch.

Už veľa rokov robím liečivé cesty zvukom, kde spievam a používam svetové harmonické hudobné nástroje. Tak isto robím aj výchovné koncerty a rozprávam o týchto hudobných nástrojoch v školách, čo učitelia aj žiaci považujú za zábavné a zároveň veľmi užitočné pri porozumení histórie týchto nezvyčajných hudobných nástrojov a kultúr, ktoré ich používajú.

Som si vedomý duchovného sveta odkedy som bol malý chlapec. V mojom rannom veku, približne v dvadsiatich rokoch, som sa naučil pracovať s mojou citlivosťou a energiou a mal som tú česť študovať u skvelých učiteľov s veľmi vysokými štandardmi a som poctený tým, že ich môžem nazývať mojimi priateľmi.

Veľa rokov som pracoval pre spirituálne centrá ako liečiteľ a člen komisie, tešiac sa z tejto práce a skúseností nadobudnutých pomáhaním iným. Som členom a plne kvalifikovaným liečiteľom organizácie NFSH [Národná federácia spirituálnych liečiteľov], v súčastnosti známej ako The Healing Trust, v Anglicku. Pravideľne som robil spirituálne liečenie ako dobrovoľník a na výstavách Mind, Body and Spirit [Myseľ, telo a duša]. Tak isto robím spirituálne liečenie a muzikoterapiu (liečenie zvukom) u ľudí doma.

Som skúsený a nadšený vedúci seminárov, ponúkajúci workshopy skupinám a lekcie ‚jeden na jedného‘ v alikvótnom spievaní, hre na svetové harmonické hudobné nástroje a v spirituálnom rozvoji. Keďže sa zatiaľ po slovensky len učím, s prekladom z angličtiny mi pomáha moja manželka Ivana.

IVANA SHAAFI

O duchovno som sa začala zaujímať asi pred trinástimi rokmi, keď som čítala veľa spirituálnych kníh z celého sveta. Prichádzali ku mne ich vlastným spôsobom a v ich vlastnom čase. Keď som v roku 2006 odišla žiť do Anglicka, zúčastňovala som sa seminárov a stretla veľa zaujímavých ľudí, ktorí praktizovali tieto učenia. Objavovala som energie a mojím veľkým želaním bolo, vidieť ich. Po pár rokoch cvičenia mi bolo dovolené vidieť energiu stromov a neskôr aj ľudí. Začala som sa učiť hrať na didgeridoo a predo mnou sa začal otvárať celý nový svet vibrácií. Keď som stretla Ramiho v roku 2009, stal sa v mnohom mojím učiteľom. Vďaka nemu som začala hrať na indiánske flauty a ďalšie hudobné nástroje a aj spievať alikvótne spevy. Tak isto som objavila aj svoju schopnosť liečiť. Tým, že mu pomáham s jeho učením, učím sa viac a viac každý deň.