FYZICKÁ A ENERGETICKÁ SEBAOCHRANA

s Marekom Bohunickým
Nedeľa 25. novembra 2018 o 12:15

 


Čo je pre mňa cieľom bojových umení? Dobrým výsledkom by mohlo byť naučiť sa nebojovať – so životom, so sebou, … A ako pomôcka je použitá fyzická rovina, kt. je dostatočne uchopiteľná a neoklamateľná.

Kde je pre mňa výhodnejšie byť pevnejšie, kde byť tekutejší, ako byť spontánne jednoduchý. Toto nás minimálne v začiatku učí vedome vzdanie sa životu – paradox? Podstatou je teda byť dušou prítomný v telesnosti, ktorou realizujeme svoje sny. Keď sa vnútorné telo- telo duše, spoji slobodne prirodzene s fyzickým. Rozvinutie zodpovednosti individuálneho, partnerského a skupinového fungovania. V bojových umeniach je ponuka pre nádherne online konfrontácie pochopení. Aké sú naše motivácie, vnútorné postoje – toto všetko sa fyzicky zrkadlí v pozíciách tela, vzorcoch útekov, útokov, zamrznutí. Je to jedna z ciest k vnútornej i vonkajšej slobode, radosti a spontaneity. Pretože bez konštruktívneho nastavenia hraníc nevieme zažívať dlhodobú radosť a slobodu.

Na tomto workshope vám ponúknem spoznať a ochutnať fyzické i energetické techniky sebaochrany, schopnosti nastaviť pre seba zdravé hranice so svetom. Ja sa bojovými umeniami zaoberám väčšinu života a stále sa mám čo učiť. Koľko budete ochotný a schopný si zobrať, toľko si zoberiete so sebou do každodenného života 🙂 Teším sa na vzájomné skúmanie a hranie sa.

MAREK BOHUNICKÝ

Som 41ročný muž a 14 rokov i otec, ktorý väčšinu svojho života strávil skúmaním sily a slabosti, pohybu a dotyku. Zhruba 25 rokov vediem rôzne skupiny od prežitia v prírode, sebaobrany, kurzov masáží, Šamanskej kraniosakrálnej terapie a tantry. V posledných rokoch najmä sebapoznávacie kurzy pomocou pohybu, dotyku a zvedomenia sa, ktoré som nazval „Body Intelligence“. Zistil som, a klienti mi to neustále potvrdzujú (referencie), že je nutné sa viacej pýtať ohľadne komunikácie hraníc, hanby, odvahy a toho o čom snívame a si ne/dovoľujeme. Ako je možné ostať v spojení so sebou a svojej sile a súčasne byť vo vzťahu.

Web:
https://www.skolacloveka.sk/
Email:
info@skolacloveka.sk

Facebook:
https://web.facebook.com/skola.cloveka/