BAUBO – MOHENDŽODÁRO TANTRAJOGA PRE ŽENY

s Terezou Ruth

Nedeľa 17. novembra 2019 o 15:00

 

BAUBO – Mohendžodáro tantrajóga pre ženy v očistnom divokom tanci

Mohendžodáro je posvätné tantrické cvičenie pre ženy, ktorého názov  je odvodený od názvu starobylého mesta Mohendjo Daro, na území dnešného Pakistánu z obdobia tzv. harrapskej civilizácie .

Mohenjo Daro bolo mesto trpiace častými záplavami a bolo  nimi pravidelne ničené. Obyvatelia mesta sa však nevzdávali a po každej záplave si svoje mesto opäť nanovo vystavali a žili v ňom naďalej… 
Rovnako tak každá žena, ktorá cíti, že jej vnútorný ženský chrám sa záplavami nespočetných zaťažujúcich životných situácií pomaly rúca, môže sa kedykoľvek ponoriť do čarovných ásan cvičenia Mohendžodáro a svoj vnútorný ženský chrám tak nanovo znovu vystavať…

Prostredníctvom tantrajógových ásan cvičenia Mohendžodáro a uzemňovacích techník obnovíme a posilníme spojenie s  oblasťou panvy a energiou panvových orgánov a vďaka tomuto prepojeniu nanovo precítime svoje lono ako zdroj vlastnej životnej sily a tvorivosti.

V očistnom  BAUBO  divotanci ženskej duše necháme rozhorieť svoj vnútorný oheň a dovolíme mu zobrať nás na cestu. Cestu slobodnú, cestu divokú, cestu našej hlbokej pravdy. Záverečnými jemnými cvičeniami a meditáciami ustálime tento liečivý proces najmä v oblasti lona ale i v celom našom tele.Sila ohňa vzbudzuje u mnohých z nás hlboký rešpekt až strach. Oheň skutočne dokáže byť ničivý, keď nás ovládne a my pod jeho vplyvom konáme emocionálne, často agresívne. Nesie však v sebe dary hlbokého čistenia a transformácie a stáva sa tak vďaka tomu úžasným sprievodcom na našej životnej ceste. Umocňuje našu odvahu, vášeň a tvorivosť , našu chuť žiť život naplno, tu a teraz.
Najviac spaľujúcim zostáva pre nás vtedy, keď vieme o týchto jeho daroch a nedovolíme si ich prijať.

 

Tereza Ruth

Certifikovaná lektorka Mohendžodáro tantrajógy pre ženy, dlhodobo vedie dochádzkové kurzy pre ženy v Bratislave a okolí. Je autorkou cyklov celodenných seminárov Sedem klenotov ženy, Tváre luny v ženskej duši a pohybovo-tanečného konceptu BAUBO divotance ženskej duše.Na svojej životnej ceste sa cíti volaná preskúmavaním mnohotvárnosti živej ženskej podstaty a predovšetkým esencie divokej ženy – Divošky. V tomto duchu vedie aj svoje kurzy a semináre.

Je spoluzakladateľkou tvorivej skupiny LaLoba, ktorá okrem iného organizuje pravidelné zážitkové cesty karavanmi na juh Francúzska NA CESTE. (Na ceste za Čiernou Sárou,Na ceste za príbehom Katarov)