PRELÍNANIE: MUŽSKO – ŽENSKÝ KRUH

s Marekom Bohunickým a Terezou Ruth

Nedeľa 17. novembra 2019 o 12:00

 

Sme Marek Bohunický a Tereza Ruth. Pozývame vás na stretnutie sa mužov a žien. Nazvali sme ho „Prelínania“, pretože to je čo zažívame v životoch.  Prelínania pocitov, energií, príbehov, mužského i ženského. Osudov.
Ako sa v tomto prelínaní sa všetkého vyznať v sebe? Ako sa naučiť žiť seba a vzťahy ľahšie, radostnejšie, odvážnejšie? Zaujíma nás téma odvážnej zraniteľnosti. Schopnosti zdravo sa otvoriť a prijať. Ale i nastaviť hranice.

My ľudia sme rituálne tvory. Dodržiavanie zvykov nám dáva pocit istoty. Dokonca i takých návykov, vďaka ktorým trpíme, smútime či sa hneváme. A tieto zvyky sa nám neodvratne objavujú vo vzťahoch k sebe, svojmu telu a druhým.

Často krát sme si v skupinách vzdychli: „ach, keby nás to tak učili na škole“. Vedeli by sme podľa čoho si vzťahy vyberáme, ako v nich konáme a sa cítime. A čo by sme mohli robiť inak, aby sme sa cítili lepšie. Ako sa nenechať manipulovať. Ako byť odvážny povedať a urobiť to čo je pravdivé.

Tak sme spolu – Tereza a Marek – dali srdcia a hlavy do kopy a pripravili pre vás špecialitu. Spojené kruhy. Pozývam vás na toto stretnutie mužov a žien. Jeho úlohou je pomôcť nám trénovať to, čo nás zväčša nik neučil. Ako zdravo, zmysluplne a radostne fungovať vo vzťahoch? Kde míňame energiu? Ako? Je možné energiu na vzťahy nejako získať?

To aký máme vzťah k sebe súvisí i zo skúsenosti z rodiny a bývalých vzťahov. Takže v nejaký moment musíme pristúpiť k revízii čo v sebe ešte držíme a nedovoľuje nám byť v prítomnosti. Finta je v tom, že to nikto nevie dať úplne sám.

Prečo spojené kruhy?
Zmysel kruhov spočíva v tom, že si navzájom pomáhame sa vidieť, môžeme vypovedať čo sa v nás deje a cez to si lepšie porozumieť. Pretože zranenia a zahanbenia vznikli vo vzťahoch. A tak ich aj vo vzťahoch potrebujeme premeniť na niečo dobré. Potrebujeme sa navzájom.

Vo vedených cvičeniach, zdieľaniach, dotykoch a pohyboch postupne premieňame to čo nám už neslúži. Stávame sa sebou. Učíme sa o zdravých hraniciach, čo skutočne potrebujeme aby nám dávali vzťahy zmysel. Učíme sa efektívne komunikovať a preberať za seba zodpovednosť. Učíme sa aj ako vrátiť zodpovednosť, ktorá nieje naša a vnímame ju ako bremeno. „Nesie to na bedrách“, „na ramenách“ a pod.

Áno, učíme sa nazbierať odvahu spraviť si život podľa seba. Pre lásku, pre radosť a pre šťastie.
– Naučíte sa čo sú základné pravidlá vo vzťahoch
– Ako narábať s pocitmi a emóciami
– Nazbierať odvahu byť pravdivý
– Nastaviť zdravé hranice
– Naučíte sa o dotyku, slasti a radosti
– Masáže a nazbieranie síl
– Základné techniky sebaochrany
– Tance a hravosť
A mnohé iné.

Pozývame vás zlepšiť si vzťahovú kondíciu ?

 

Marek Bohunický

Som 42 ročný muž a 14 rokov otec. Pred cca 30 rokmi som začal študovať bojové umenia, ktoré vyučujem 25 rokov. Postupne som absolvoval rôzne výcviky pre prácu s telom a dotykom, psychoterapeutické výcviky. Najviac ma ovplyvnil výcvik Proces-orientovanej psychoterapie, ktorú študujem 8 rokov, výskum o hanbe a zraniteľnosti, ktorému sa venujem 5.rok. 10 rokov študujem systemické konštelácie.

V súčasnej dobe sa venujem najmä lektorovaniu a prednáškam, individuálnej a skupinovej práci. Som vo výcviku práce s hanbou, pod inštitútom The Santa Fe Institute for Shame-Based Studies (SFISS).

Využívam spojenie prvkov bojových umení, proces-orientovanej psychoterapie a šamanizmu, kraniosakrálnej biodynamiky a tantry. Tieto som pôvodne vyučoval ako samostatné smery, ale nakoniec som ich spojil do uceleného systému Body Intelligence.

Kontakt: http://www.skolacloveka.sk

Upútavka na Body Intelligence: https://www.youtube.com/watch?v=1t-y1ylI_Bc

Milujem bytie v prírode, masáže, hudbu, zdieľanie s priateľmi, užívam si dobré filmy a tanec. Mačkovité šelmy. Z pracovnej oblasti milujem zdieľanie svojich skúseností s ľuďmi, vzájomné učenie sa.

Tereza Ruth

Certifikovaná lektorka Mohendžodáro tantrajógy pre ženy, dlhodobo vedie dochádzkové kurzy pre ženy v Bratislave a okolí. Je autorkou cyklov celodenných seminárov Sedem klenotov ženy, Tváre luny v ženskej duši a pohybovo-tanečného konceptu BAUBO divotance ženskej duše.Na svojej životnej ceste sa cíti volaná preskúmavaním mnohotvárnosti živej ženskej podstaty a predovšetkým esencie divokej ženy – Divošky. V tomto duchu vedie aj svoje kurzy a semináre.

Je spoluzakladateľkou tvorivej skupiny LaLoba, ktorá okrem iného organizuje pravidelné zážitkové cesty karavanmi na juh Francúzska NA CESTE. (Na ceste za Čiernou Sárou,Na ceste za príbehom Katarov)